گرفتن وقت سفارت کانادا در ترکیه

رپورتاژ خبری؛
دسته بندی: مقالات گردشگری

کانادا یکی از کشورهایی است که بسیار زیاد مورد توجه مهاجران قرار می گیرد. از این رو سوال‌های پیرامون اخذ ویزای کانادا هم به همان نسبت بسیار زیاد است. یکی از مهم‌ترین و متداول‌ترین این سوال‌ها در خصوص گرفتن وقت سفارت کانادا در ترکیه است زیرا کانادا در ایران سفارت ندارد. در چند سال اخیر کشور کانادا شرایط سخت‌تری را برای اخذ ویزا نسبت به سال‌های گذشته در نظر گرفته است و علت اصلی این مساله وجود درگیری‌ها، جنگ‌ها و حملات تروریستی در جهان است.

ویزای کانادا یکی از آن ویزاهایی‌ست که با وجود برخورداری از محبوبیت فراوان در میان گردشگران، سختی‌های خاصی را به علاقمندان‌اش تحمیل می‌کند. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در مقابل گردشگران قرار دارد، عدم وجود سفارت کانادا در ایران است و این امر موجب می‌شود که گردشگران ملزم به سفری ناخواسته به یکی از کشورهای همسایه ایران شوند تا رضایت یکی از کنسول‌گری‌های کانادا در خارج از کشور را جلب کنند. در این خصوص کشور ترکیه را می‌توان اولین و راحت‌ترین انتخاب ایرانیان در این زمینه دانست.

مانند تمام شهرهایی که برای گرفتن وقت سفارت کانادا انتخاب می‌شوند، وقت سفارت کانادا در استانبول هم متقاضیان زیادی دارد؛ با این تفاوت که استانبول مزیت‌هایی هم به نسبت سایر شهرها دارد و متقاضیان ویزا ترجیح می‌دهند که این شهر را برای طی کردن مهم‌ترین بخش از روند اخذ ویزا انتخاب کنند. بنابراین یکی از دلایل استقبال ایرانیان از تور استانبول را می‌توان اقدام برای گرفتن وقت سفارت کانادا در این شهر دانست.

وقت سفارت کانادا در استانبول به منظور انجام چهره‌نگاری و انگشت‌نگاری اخذ می‌شود و تمام این خدمات در دفتر VAC که در منطقه sisli شهر استانبول واقع شده است، ارائه می‌شود. از طرفی سفارت کانادا به همین انگشت‌نگاری و بررسی مدارک اکتفا می‌کند و نیازی به مراجعه حضوری به سفارت جهت انجام مصاحبه حضوری نیست.

متقاضیان اخد ویزای کانادا بیشتر به خاطر این تور ترکیه را برای گرفتن وقت سفارت کانادا انتخاب می‌کنند که امکان پرواز روزانه به این شهر وجود دارد و برنامه‌ریزی برای آن بسیار راحت‌تر از سایر مقاصد است. همچنین می‌توانند تمام مراحل انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری در دفتر VAC در کمتر از ۱ ساعت به پایان برسانند. این امر این اجازه را به متقاضیان می‌دهد تا در کنار پیگیری کارهای گرفتن وقت سفارت کانادا سفری کوتاه به استانبول داشته باشند و از جاذبه های این شهر زیبا و همچنین مراکز خرید آن دیدن کنند.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید