راهنمای سفر به بلغارستان

رپورتاژ خبری؛

وارنا شهری ساحلی در بلغارستان است که در فصل تابستان پذیرای تعداد زیادی از گردشگران است. وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان، برکرانه دریای سیاه و در مجاورت دریاچه وارنا قرار دارد. خیابانهای قدیمی و مدرن، سواحل و پارکهای آن و نیز تفریحات شبانه هیجان انگیز از دلایل اصلی انتخاب آن برای گردشگری است.

 این شهر به عنوان یک تفریحگاه ساحلی دریایی شهرت بین المللی دارد و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران در سواحل زیبای شنهای طلایی  و النا تعطیلاتشان را می گذرانند.در سفر با تور وارنا شاید نیاز به اطلاعات بیشتر برای سفر نداشته باشید ولی اگر بدون راهنما سفر میکنید از مطالبی که در ادامه می آید استفاده کنید.

وضعیت آب و هوا

آب و هوا در این شهر نیمه گرمسیری و مرطوب است و جریان های دریایی هم برآن تاثیر می گذارند. بیشترین دمای ثبت شده در وارنا در تابستان 41 درجه است، ولی معمولا در ماه مرداد دمای آن به 31 درجه میرسد، دمای آب دریا در تابستان بین 23 تا 27 درجه است. و در ماه های زمستانی بارش برف چند بار اتفاق می افتد و زود آب می شود. بنابراین بهترین زمان برای سفر به وارنا ماه های تیر و نیمه مرداد است، ماههای زمستانی هم مشابه تور استانبول ، از ماههای مرطوب است و مناسب سفر نیست.

هزینه های سفر

هاستل های زیادی در وارنا وجود ندارد ولی هتل های ارزان 2 یا 3 ستاره با امکانات خوب وجود دارند. در کل وارنا به خاطر واقع شدن در اروپای شرقی نرخ ارزانی دارد. اما امکانات مدرن تفریحی و هتل های لوکس در قلب جنگل و کنار ساحل آن نیز مکان توریستی بی نظیری بوجود می آورد.

حمل و نقل در وارنا به راحتی با تراموا و اتوبوس شهری امکان پذیر است و سیستم کاملی دارد. تاکسی های اختصاصی هم در اختیارتان است و نرخ آنها با تاکسی متر محاسبه می شود.

خوراک و غذا در وارنا

در این شهر تنوع رستوران ها انتخاب را برایتان سخت می کند، رستوران چوچورا با دیوارهای آجری و دکوراسیون گرم وسنتی، فضایی تاریخی دارد، اما رستوران های لوکس و بین المللی هم با غذاهای خوشمزه فراوان هستند. از خوردن غذاهای لذیذ بلغاری هم غافل نشوید مثل سالاد شوپسکا، بانیتسا، موساکای بلغاری، سارمی یا دلمه بلغاری و فلفل شکم پر.

جاذبه های وارنا

وارنا به غیراز سواحل آفتابی زیبا جاذبه های تاریخی هم دارد

حمام رومی

در زمانی که وارنا قسمتی از امپراطوری رومیان بود ساخت حمام های رومی در آنجا متداول بود. این حمام ها هنوز در شهر دیده می شوند و یکی از آنها هفت هزار متر مربع مساحت دارد و تا اواخر قرن سوم قابل استفاده بوده. همانند

موزه باستان شناسی

علاقه مندان به تاریخ و هنر این موزه را نباید از دست بدهند. این موزه در مجموع 32 سالن داد که آثار دوران ماقبل تاریخ و باستان را درآن به معرض نمایش میگذارند.همانند تور گرجستان ، در اینجا نیز موزه زیبا بسیار طرفدار دارد.

 موزه قوم نگاری

این بنا در سال 1866 ساخته شده، با بازدید از آن زندگی کشاورزان، ماهیگیران، زنبورداران و صنعتگران در دوره های مختلف این شهر را می بینید.

آکواریوم وارنا

در این اکواریوم گونه های مختلف دریایی را در مکانی زیبا مشاهده می کنید. در این مجموعه موجودات عجیبی از اعماق دریای سیاه نگهداری می شوند و بخشی از آن به صدف اختصاص دارد.

مرکز فستیوال و کنگره

در مرکز شهر وارنا بنایی کاملا مدرن وجود دارد که بخش های زیادی از آن زیر زمین ساخته شده، این مکان یکی از معتبرترین موسسات فرهنگی در تمام منطقه بالکان است. فستیوال های متنوع، تئاتر، نمایشگاه، کنفرانس و فیلم های سینمایی در آن برگزار می شود و دارای رستوران و کافه نیز هست.

جنگل سنگی

این جنگل که در 10 مایلی جنوب غربی وارنا قرار گرفته، یکی از جاذبه های طبیعی وارناست. این منطقه در میلیونها سال پیش بستر دریا بوده و صخره های اعجاب انگیز آن برسطح دریا نمایان بودند، دوستداران گردش در طبیعت و غارنوردی می توانند از این فرصت استفاده کنند.

برای خواندن اخبار  بیشتر درباره سفرهای تور ترکیه را در سایت سفربا تو ملاحظه فرمایید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید